Fill 4Fill 1Fill 1Combined Shapebi:arrow-left-short copy 5ShapeGroup 9

Gümüş Kaynak Teli

Çoğu sektörde kaynak teli kullanımına ihtiyaç duyulur. Bu teller farklı malzemelerden ve alaşımlardan elde edilebilir. Özellikle gümüş içerikli tellerde yüksek seviyede gümüş alaşımları kullanılır. Bu tür teller kadmiyum açısından fakirdir. Çoğu türü kadmiyum içermez. Mavi uç, sarı uç, kırmızı uç gibi farklı çeşitlerde karşınıza çıkabilir. Çok yönlü tellerdir ve hayatın her anında bu tellere ihtiyaç duyulur. Bazı türleri sert metalleri birleştirmek amacıyla da kullanılır. Sahip olduğu özellikler çok sayıda avantajı da beraberinde getirir.

Gümüş Kaynak Tellerinin Özellikleri Nelerdir?

Bu teller özellikleri ve avantajları nedeniyle birçok sektörde tercih edilir. Peki, ne gibi özelliklere sahiptir?

Sahip olduğu özellikler şunlardır:

  • İçerisinde gümüş içeren ürünler ve alaşımlar kullanılır.
  • Çok yönlü bir kullanıma sahiptir.
  • Kaynak tozları ile beraber kullanılabilir.
  • Erime ısısı sayesinde alçak hareketlerde kolay şekilde erir ve şekil alır.
  • Türüne göre erime ısısı ve kaynama ısısı farklılık gösterir.
  • Kaynama ısısı yüksek olan türler sanayi alanında çok sık kullanılır.
  • Temizlenmesi diğerlerine oranla daha kolay ve zahmetsizdir.

Bu özellikler gümüş kaynak teli kullanımını artıran özellikler olarak bilinir. İçerisinde yer alan gümüş alaşımları ve ürünleri miktar olarak farklılık gösterebilir. Farklı miktarlarda olabilen içerikleri sayesinde yüksek gümüşlü veya düşük gümüşlü kaynak telleri olarak ayrılır. Yüksek ve alçak gümüşlü kaynak tellerini kullanılan alana uygun seçmek gerekir. İhtiyaca göre en ideal seçimi yapmak başarılı bir sonuca ulaşmayı kolaylaştırır.

Gümüş Kaynak Telleri Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Çok yönlü olduğu gibi çoğu sektör için de kullanıma uygundur. Gıda sektöründe ve sanayi alanında çok sık kullanılır. Sık kullanılmasının nedeni kadmiyum içermemesinden kaynaklanır. Ayrıca bu teller elektriği iletme konusunda da oldukça başarılı tellerdir. Bu yüzden elektrik sektöründe de sıkça kullanılır. Kabloları birleştirme potansiyeline sahiptir. Yeşil uçlu olanlar ise soğutma tesisatları için kullanım kolaylığı sağlar.

Bu yüzden ısıtma ve soğutma tesisatları da kullanım alanlarından biridir. Fabrikasyon amacıyla da fabrikalarda kullanılır. Sert metalleri birleştirme konusunda da oldukça başarılı tellerdir. Otomotiv sanayisinde de kullanılan türleri vardır. Hayatın her anında bu tellerin kullanımına başvurulur ve çok fazla tercih edilir.

Gümüş Kaynak Teli Kullanmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Gözle görülür çok sayıda avantajı vardır. Özelikle ekonomik açıdan oldukça uygun ve kullanışlı teller olarak bilinir. Güvenilir teller olması da en büyük avantajlarından bir tanesidir. Kaliteli yapısı nedeniyle çoğu sektör için uygundur ve çok yönlü bir kullanıma sahiptir. Bu teller alçak hareketlerde kolayca erir ve güvenli bir birleşme sağlar.

Bu özelliği sayesinde zamanı en etkili şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Zamandan tasarruf etmek çoğu sektörün en ihtiyacı olan unsurdur. Ayrıca zamanın yanı sıra sarfiyattan da tasarruf etmenizi sağlar. Çoğu zaman temizlemeye ihtiyaç duymaz. Temizlik ve bakım açısından da oldukça kolay ve işlevseldir.

Gümüş Kaynak Teli Fiyatları

Bu teller kalitesine ve kullanım ömrüne göre oldukça ekonomiktir. Uygun fiyat seçenekleri ile kaliteli tellere sahip olmak mümkündür. Tel fiyatları her alanda aynı olmayabilir. Telin fiyatını etkileyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurlardan biri telin sahip olduğu modeldir. Kaliteli ve bilindik modeller her zaman daha yüksek fiyat seçenekleri ile sunulur.

Ayrıca telin rengi, durumu, satın alınan yer, içerisinde yer alan alaşımlar fiyat faktörünü etkiler. Birinci sınıf ürünler daha kalitelidir. Ayrıca telin gramı ve uzunluğu artarsa fiyat da artar. Bu faktörler dikkate alınırsa doğru teller uygun fiyat seçenekleri ile satın alınmış olur.

Kaynak telleri ile alakalı diğer yazılarımız için Blog sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Gazaltı kaynak teli ile alakalı yazımızı ilgili makaleden okuyabilirsiniz.