Fill 4Fill 1Fill 1Combined Shapebi:arrow-left-short copy 5ShapeGroup 9

Gazaltı Teli Kaç Metre Kaynak Yapar?

Daha önce hesaplamalarımıza göre harcadığımız 1 metrelik kaynak parçamızın köşe kaynağında 16 metre kaynak teli kullandığımızı hesaplamıştık.

Gazaltı kaynak teli,İşletmelerin çoğunda en yaygın kullanılan kaynak malzemesi olarak yerini aldı. Eskiden Elektrik ark kaynağı kullanırken veya örtülü elektrodların yerini şuan ençok kullanılan kategoride olan gazaltı kaynak makinesiyer alıyor.Türlerine göre Sg2 ve sg3  gazaltı kaynak telleri çok sayıda firma , atölye ve şantiye iş alanlarında kullanılıyor.  

Gazaltı Kaynak Teli Nedir?

Kaynak sektöründe kullanılan Gazaltı Kaynak Teli, kaynak tüketim malzemesidir.

Neden Gazaltı Kaynak Teli Kullanılır?

Gazaltı kaynak makinaları sayesinde kullanılır. Kaynak yöntemi metalleri eritmek, eriyen metali birleştirmek için kullanılır. Pratik ve dayanıklı olması ile birçok sektörde kullanılmaktadır. 

Gazaltı Kaynak Teli Fiyatı Nedir?

Gazaltı Kaynak Teli fiyatları telin; markası, özelliği, kullanım alanı, genişliği, kilosu ve satın aldığınız yere göre değişiklik göstermektedir.

Gazaltı Kaynak Makinası Nasıl Kullanılır?

Şalteri açtıktan sonra makinadaki telin birazı dışarıya çıkarılır ve şase kaynağa asılır. Makinadaki gaz vanası ve elektrik akımına kaynak yapacak malzemesinin türü ve miktarına göre ayarlanır. Makina kullanıma hazırdır. Makina çalıştığında içerisindeki gaz tüpü metal malzemeyi ısıtarak farklı alaşımlar ortaya çıkmasını sağlar. 

15 kg’lık makara ambalajda SG2 kalite gazaltı kaynak tellerinin yaklaşık uzunlukları
Tel Çapı (mm) Tel Uzunluğu (metre)
0,8 mm 3828
1,0 mm 2450
1,2 mm 1701
1,6 mm 957