Fill 4Fill 1Fill 1Combined Shapebi:arrow-left-short copy 5ShapeGroup 9

Gazaltı Kaynak Teli Nerede Kullanılır?

Günümüzde gazaltı kaynak tellerinin kullanıldığı çok fazla sektör vardır. Peki bu sektörler nelerdir? Bu sektörler arasında fabrikalar, çeşitli firmalar, atölyeler, sanayiler, işletmeler ve şantiyeler sayılabilir.

Bu gibi alanlarda kaynak makinelerine olan ihtiyaç fazladır. Kaynak makinelerinin kullanıldığı çoğu alanda kaynak gazaltı telleri de kullanılır.

Gazaltı Kaynak Teli Nedir?

Gazaltı kaynak teli, kaynak sektöründe kullanılan kaynak tüketim malzemesidir. Gazaltı kaynak makinelerinde kullanılır. En yaygın kullanılan tel çeşitleri arasında yer alır. Metrekaresi ve boyutu gibi faktörler kullanılan makineye göre farklılık gösterir.

Gazaltı Kaynak Teli Neden Kullanılır?

Gazaltı kaynak telleri gazaltı kaynak makineleri sayesinde kullanılır. Makinelerin içerisinde akım üreticisi bulunur. Tel sürme motoru ile birlikte çalışır. Kaynak yöntemi metalleri eritmek için kullanılır. Eriyen metalleri birleştirmek için ise kaynak telleri kullanılır. Arkı sağlar ve hava ile teması keser. Pratik ürünler olduğu için kaynak işi ile uğraşan çoğu sektörde bu teller kullanılır. Oldukça dayanıklı ve işlevi olan ürünlerdir.

Gazaltı Kaynak Teli Fiyatları Nelerdir?

Tellerin fiyatını etkileyen bazı unsurlar bulunur.

Fiyatı etkileyen bazı unsurlar şunlardır:

  • Telin markası
  • Telin özellikleri
  • Satın alınan yer
  • Telin kullanım alanı
  • Telin uzunluğu, genişliği
  • Telin kilosu

Bu faktörler telin fiyatının değişmesine neden olan faktörlerdir. Kesin bir fiyat vermek doğru değildir.